Дослідження проводилося за ініціативою та при підтримці Департаменту забезпечення діяльності Державної пенітенціарної служби та передбачало збір, систематизацію та аналіз даних опитувань національних, регіональних експертів і потенційних клієнтів ЗПТ – засуджених, хворих на опіоїдну залежність. Метою соціологічного дослідженнябуло вивчення можливостей та перешкод щодо впровадження ЗПТ в установах виконання покарань. На основі проведеного дослідження розроблено проект Наказу ДПтС України, який регулює впровадження ЗПТ в установах виконання покарань в рамках реалізації 2 фази Гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (10 раунд за компонентом “ВІЛ/СНІД”).

Методи дослідження

  • Глибинні інтерв’ю з національними експертами, а саме: керівниками підрозділів центральних органів виконавчої влади, у т.ч. УБНОН МВС України, ДУ «Український центр контролю по соцхворобам МОЗ України», ДСКН та центрального апарату ДПтСУ. Всього було опитано 5 експертів.
  • Глибинні інтерв’ю з регіональними експертами – співробітниками 4 УВП (начальниками установ, начальниками медсанчастин і лікарями-наркологами). Всього 12 експертів.
  • Напівструктуровані інтерв’ю із засудженими, хворими на опіоїдну залежність. Всього 80 респондентів, по 20 засуджених у кожній УВП.