Дослідження проводилось у рамках проєкту «Покращення прихильності ВІЛ-позитивних жінок і жінок із груп ризику до лікування ВІЛ шляхом комплексної екстреної підтримки та догляду під час гуманітарної кризи в Україні» (далі – Проєкт), що реалізовувався МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки ActionAid, Іспанія та The Disasters Emergency Committee (DEC).

Проєкт був спрямований на покращення прихильності до лікування ВІЛ, психічного та репродуктивного здоров’я і благополуччя пацієнток з ВІЛ та груп ризику під час гуманітарної кризи в Україні. Він передбачав створення кризових денних центрів, соціальних квартир і мобільних аутріч-команд для роботи із цільовими групами, надання інформаційно-просвітницьких послуг.

Дослідження мало на меті:

1.      Аналіз актуальності та доцільності заходів проєкту, а також його основних результатів.

2.      Визначення ключових досягнень, уроків і викликів у рамках реалізації проєкту.

3.      Розробку рекомендацій щодо майбутнього програмування аналогічної проєктної діяльності.

Оцінка проводилася за допомогою кабінетного аналізу та якісних соціологічних методів, а саме гнучких інтерв’ю зі співробітницями та клієнтками проєкту.

Результати засвідчили, що даний проєкт є актуальним і доцільним, а його основні активності відповідають потребам клієнток із цільових груп. Важливою перевагою у роботі денних центрів і соціальних квартир є комплексний характер допомоги, сприяння у вирішенні всіх або більшості актуальних потреб клієнток, паралельна робота із жінкою та дитиною/дітьми. Завдяки цьому більшості клієнток завдяки участі у проєкті вдалося вирішити свої нагальні проблеми, досягти стабільного покращення життєвої ситуації, навчитися справлятися із життєвими труднощами самостійно.

Сильні сторони проєкту включають: компліментарність ресурсів і послуг різних проєктів УФГЗ, стандартизацію та формалізацію послуг в рамках проєкту, налагодження плідної співпраці із органами місцевої влади та іншими надавачами послуг у регіоні (комунальними закладами, НУО), низькопороговий доступ до послуг.

Інші дослідження

Аналіз потреб і стану організації надання послуг догляду вдома та паліативного догляду в територіальних громадах Донецької та Луганської областей
2021

Аналіз потреб і стану організації надання послуг догляду вдома та паліативного догляду в територіальних громадах Донецької та Луганської областей

Замовник: ГО «Ліга соціальних працівників України»