Дослідження проводилося в рамках пілотного проєкту ПРООН «Створення мобільної служби по обслуговуванню на дому одиноких непрацездатних громадян та паліативного догляду».

Мета дослідження полягала в аналізі потреб, оцінці поточної ситуації щодо надання послуг догляду вдома та паліативного догляду у окремих громадах Донецької та Луганської області, включаючи рівень задоволеності цільової аудиторії вказаними послугами. Результати дослідження в подальшому використовувалися розробки місцевої нормативно-правової бази щодо організації роботи мобільної соціальної служби, орієнтованої на соціальне обслуговування на дому одиноких непрацездатних громадян.

Дослідження охоплювало наступні територіальні громади:

  • Соледарська, Вугледарська, Великоновосілківська і Дружківська ТГ Донецької області;
  • Попаснянська, Білокуракинська, Лисичанська і Троїцька ТГ Луганської області.

Основні фокуси дослідження:

  • оцінка ситуації щодо надання послуг догляду вдома та паліативного догляду, включаючи відповідність послуг, що надаються, потребам цільової аудиторії та діючому Державному стандарту догляду вдома;
  • попит на послуги мобільної соціальної служби з догляду вдома і паліативного догляду на рівні громади, її завдання та умови функціонування, кадрове та організаційне забезпечення, технічне оснащення тощо.

У ході дослідження використовувалися якісні методи збору соціологічних даних.

  1. Напівструктуровані інтерв’ю з громадянами, які вже отримують послугу догляду вдома, та громадянами, які потребують цієї послуги, але не отримують її з певних причин.
  2. Глибинні інтерв’ю зі стейкхолдерами: сільськими старостами, представниками місцевих управлінь соціального захисту населення, представниками НУО, які опікуються захистом інтересів людей похилого віку та людей з інвалідністю.
  3. Фокус-групові дискусії з надавачами соціальної послуги догляду вдома: представниками адміністрації та соціальними працівниками центрів надання соціальних послуг або територіальних центрів соціального обслуговування населення.

Інші дослідження

Оцінка впливу проєкту «Покращення прихильності ВІЛ-позитивних жінок і жінок із груп ризику до лікування ВІЛ шляхом комплексної екстреної підтримки та догляду під час гуманітарної кризи в Україні»
2023

Оцінка впливу проєкту «Покращення прихильності ВІЛ-позитивних жінок і жінок із груп ризику до лікування ВІЛ шляхом комплексної екстреної підтримки та догляду під час гуманітарної кризи в Україні»

Замовник: МБФ "Українська фундація громадського здоров'я"