Мета даного дослідження полягала у проведенні аналізу ситуації щодо соціального захисту сімей з дітьми, дотримання прав дітей, профілактики соціального сирітства в Закарпатській області, розробці рекомендацій щодо розвитку соціальних послуг, необхідних для поліпшення ситуації, що склалась у регіоні. Зокрема вивчалася доцільність впровадження Програми СОС ДМ у Закарпатській області та окремих локаціях, включаючи визначення типу інтервенції та необхідних послуг, а також локацій, де реалізація зазначеної Програми може мати найбільший вплив. Дослідження проводилося у чотирьох локаціях Закарпатської області, включаючи м. Мукачеве та Мукачівський район, а також м. Берегове та Берегівський район.

Методи збору даних:

  1. Кабінетний аналіз із використанням нормативно-правової бази та статистичних даних.
  2. Гнучкі інтерв’ю з експертами – керівниками органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів (всього 23 інтерв’ю).
  3. Фокус-групи з фахівцями сфери освіти, а також із прийомними батьками, батьками-вихователями ДБСТ, опікунами, лідерами неурядових організацій та ініціативних груп, які працюють у сфері захисту прав дітей, подолання соціального сирітства. Всього 8 фокус-груп.

Інші дослідження

Аналіз потреб і стану організації надання послуг догляду вдома та паліативного догляду в територіальних громадах Донецької та Луганської областей
2021

Аналіз потреб і стану організації надання послуг догляду вдома та паліативного догляду в територіальних громадах Донецької та Луганської областей

Замовник: ГО «Ліга соціальних працівників України»