Дослідження здійснено з метою оцінки поточної ситуації, визначення пробілів та подальших дій, яких можуть вжити зацікавлені сторони для удосконалення політики запобігання жорстокому поводженню з дітьми та розроблення програм на основі фактичних даних.
Даний аналіз було здійснено Галиною Скіпальською, виконавчим директором Української фундації громадського здоров’я та Іриною Демченко, незалежним консультантом, керівником аналітичного центру «Соціоконсалтинг», у співпраці з доктором Сеті (консультантом ВООЗ) і доктором Король (НПО «Представництво ВООЗ в Україні»).
Загальне керівництво проекту здійснювалося керівником Програми з запобігання насильству та травмуванню та Представництвом ВООЗ в Україні; у якості основоположних документів і доказової бази було використано «Європейський звіт про запобігання жорстокому поводженню з дітьми», документ «Інвестуємо в дітей: європейський план заходів з запобігання жорстокому поводженню з дітьми на 2015-2020 рік», а також документ «INSPIRE: сім стратегій викорінення насильства проти дітей».
Для підготовки звіту застосовувалися два основні методи дослідження:
1. Кабінетний аналіз з використанням наступних ресурсів:
- Опитувальника для країни, представленого в «Європейському звіті про стан із запобігання жорстокому поводженню з дітьми за 2018 р.», з метою забезпечення моніторингу впровадження плану «Інвестуючи в майбутнє дітей: Європейський план дій з попередження жорстокого поводження з дітьми, 2015-2020 рр». (EUR/RC64/13).
- Результатів Дослідження впливу негативних явищ у дитинстві.
- Кластерного дослідження з множинними показниками, проведеного UNICEF.
- Універсальних періодичних оглядів ООН.
- Документації щодо подання звітності стосовно зобов’язань до Ради Європи.
- Інших національних документів, визначених Представництвом ВООЗ в Україні, координатором та іншими зацікавленими сторонами.
- Релевантних веб-сайтів українських державних органів (Офісу Омбудсмена, Служби у справах дітей тощо), відповідних міністерств (Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції тощо), нормативних актів, які мають безпосереднє відношення до теми звіту.
2. Напівструктуровані інтерв’ю з основними інформантами і зацікавленими сторонами. Всього проведено 11 експертних інтерв’ю.