Дослідження здійснено з метою оцінки поточної ситуації, визначення пробілів та подальших дій, яких можуть вжити зацікавлені сторони для удосконалення політики запобігання жорстокому поводженню з дітьми та розроблення програм на основі фактичних даних.

Даний аналіз було здійснено Галиною Скіпальською, виконавчим директором Української фундації громадського здоров’я та Іриною Демченко, незалежним консультантом, керівником аналітичного центру «Соціоконсалтинг», у співпраці з доктором Сеті (консультантом ВООЗ) і доктором Король (НПО «Представництво ВООЗ в Україні»).

Загальне керівництво проекту здійснювалося керівником Програми з запобігання насильству та травмуванню та Представництвом ВООЗ в Україні; у якості основоположних документів і доказової бази було використано «Європейський звіт про запобігання жорстокому поводженню з дітьми», документ «Інвестуємо в дітей: європейський план заходів з запобігання жорстокому поводженню з дітьми на 2015-2020 рік», а також документ «INSPIRE: сім стратегій викорінення насильства проти дітей».

Для підготовки звіту застосовувалися два основні методи дослідження:

1. Кабінетний аналіз з використанням наступних ресурсів:

  • Опитувальника для країни, представленого в «Європейському звіті про стан із запобігання жорстокому поводженню з дітьми за 2018 р.», з метою забезпечення моніторингу впровадження плану «Інвестуючи в майбутнє дітей: Європейський план дій з попередження жорстокого поводження з дітьми, 2015-2020 рр». (EUR/RC64/13).
  • Результатів Дослідження впливу негативних явищ у дитинстві.
  • Кластерного дослідження з множинними показниками, проведеного UNICEF.
  • Універсальних періодичних оглядів ООН.
  • Документації щодо подання звітності стосовно зобов’язань до Ради Європи.
  • Інших національних документів, визначених Представництвом ВООЗ в Україні, координатором та іншими зацікавленими сторонами.
  • Релевантних веб-сайтів українських державних органів (Офісу Омбудсмена, Служби у справах дітей тощо), відповідних міністерств (Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції тощо), нормативних актів, які мають безпосереднє відношення до теми звіту.

2. Напівструктуровані інтерв’ю з основними інформантами і зацікавленими сторонами. Всього проведено 11 експертних інтерв’ю.

Інші дослідження

Фінальне опитування з питань громадського сприйняття та ставлення до ґендерно-зумовленого насильства щодо жінок в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях
2021 - 2020

Фінальне опитування з питань громадського сприйняття та ставлення до ґендерно-зумовленого насильства щодо жінок в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях

Замовник: Замовник: Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки)
Реформування систем захисту прав дитини – посилення прав дітей:  проведення національного аналізу як складової міжнародного дослідження
2020

Реформування систем захисту прав дитини – посилення прав дітей: проведення національного аналізу як складової міжнародного дослідження

Замовник: Європейський центр соціальної політики та досліджень (Відень, Австрія)
Інструменти ефективного впливу на прихильність батьків до імунізації дітей віком до 7 років (на прикладі аналізу ситуації з імунізацією від поліомієліту в Україні)
2017 - 2016

Інструменти ефективного впливу на прихильність батьків до імунізації дітей віком до 7 років (на прикладі аналізу ситуації з імунізацією від поліомієліту в Україні)

Замовник: за грантової підтримки TDR – Спеціальної програми з наукових досліджень і підготовки фахівців в області тропічних хвороб, спонсорами якої виступають Дитячий фонд ООН (UNICEF), ПРООН, Світовий банк і ВООЗ