Дослідження було проведено з метою вивчення думки батьків/опікунів про необхідність вакцинації дітей, труднощів при дотриманні «календаря щеплень», у т.ч. доступності планової вакцинації для сімей, переміщених із зони військових дій.

Для формування максимально об’єктивної емпіричної бази були використані кілька методів збору даних, а результати, отримані за допомогою кожного з них, були тріангульовані (співвіднесені) між собою:

1. Структуровані інтерв’ю з батьками. Обсяг вибірки – 600 респондентів.

2. Напівструктуровані інтерв’ю з медичними працівниками. В рамках цього компонента дослідження було опитано 200 медпрацівників, включаючи:

  • 100 дільничних лікарів-педіатрів, сімейних лікарів, які обслуговують дітей віком 0-6 років;
  • 100 медсестер, які асистують лікарям-педіатрам, сімейним лікарям, медсестер кабінетів для щеплень.

3. Фокус-групи з батьками. Всього було проведено 3 фокус-групи в місцях компактного проживання вимушених переселенців, а саме – по 1 фокус-групі у м. Бориспіль (Київська область), м. Київ та м. Черкаси.

4. Гнучкі інтерв’ю з експертами – особами, які приймають рішення у сфері охорони здоров’я, включаючи представників Міністерства охорони здоров’я України, міських і районних управлінь охорони здоров’я, а також лідерів громадських організацій, які займаються захистом прав пацієнтів, асоціацій молодих батьків і т.п. Всього було проведено 10 гнучких інтерв’ю.

5. Аналіз контенту соціальних мереж використаний як додатковий метод збору інформації щодо стереотипів і мотивів поведінки молодих батьків щодо вакцинації дітей від поліомієліту, авторитетних для них джерел інформації з цього питання та ін. Всього було проаналізовано 16 сторінок у соціальних мережах.

На основі отриманих результатів дослідження було розроблено три документи:

  1. Рекомендації до стратегії інформаційної кампанії.
  2. Навчальний модуль для медичних працівників.
  3. Навчальний модуль для медичних сестер.

Інші дослідження

Оглядові дослідження за методикою «безпечна громада (безпечне місто)»
2020

Оглядові дослідження за методикою «безпечна громада (безпечне місто)»

Замовник: МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», ГО «Станично-Луганський центр регіонального розвитку «Міцна громада»
Фінальне опитування з питань громадського сприйняття та ставлення до ґендерно-зумовленого насильства щодо жінок в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях
2021 - 2020

Фінальне опитування з питань громадського сприйняття та ставлення до ґендерно-зумовленого насильства щодо жінок в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях

Замовник: Замовник: Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки)