Дослідження було проведено з метою вивчення думки батьків/опікунів про необхідність вакцинації дітей, труднощів при дотриманні «календаря щеплень», у т.ч. доступності планової вакцинації для сімей, переміщених із зони військових дій.
Для формування максимально об’єктивної емпіричної бази були використані кілька методів збору даних, а результати, отримані за допомогою кожного з них, були тріангульовані (співвіднесені) між собою:
1. Структуровані інтерв’ю з батьками. Обсяг вибірки – 600 респондентів.
2. Напівструктуровані інтерв’ю з медичними працівниками. В рамках цього компонента дослідження було опитано 200 медпрацівників, включаючи:
- 100 дільничних лікарів-педіатрів, сімейних лікарів, які обслуговують дітей віком 0-6 років;
- 100 медсестер, які асистують лікарям-педіатрам, сімейним лікарям, медсестер кабінетів для щеплень.
3. Фокус-групи з батьками. Всього було проведено 3 фокус-групи в місцях компактного проживання вимушених переселенців, а саме – по 1 фокус-групі у м. Бориспіль (Київська область), м. Київ та м. Черкаси.
4. Гнучкі інтерв’ю з експертами – особами, які приймають рішення у сфері охорони здоров’я, включаючи представників Міністерства охорони здоров’я України, міських і районних управлінь охорони здоров’я, а також лідерів громадських організацій, які займаються захистом прав пацієнтів, асоціацій молодих батьків і т.п. Всього було проведено 10 гнучких інтерв’ю.
5. Аналіз контенту соціальних мереж використаний як додатковий метод збору інформації щодо стереотипів і мотивів поведінки молодих батьків щодо вакцинації дітей від поліомієліту, авторитетних для них джерел інформації з цього питання та ін. Всього було проаналізовано 16 сторінок у соціальних мережах.
На основі отриманих результатів дослідження було розроблено три документи:
- Рекомендації до стратегії інформаційної кампанії.
- Навчальний модуль для медичних працівників.
- Навчальний модуль для медичних сестер.