• Рік публікації: 2009 - 2011 - 2013 - 2017
  • Кількість сторінок: 23 c.

У 2017 році в Україні було вчетверте проведено зв’язане біоповедінкове дослідження серед засуджених, яке поєднувало в собі опитування представників цільової групи та їх тестування на наявність ВІЛ-інфекції. Вперше в ході дослідження для тестування засуджених на ВІЛ застосовувались швидкі тести (під час трьох попередніх досліджень КіТ проводилось з використанням імуноферментні (ІФА) тест-систем). З урахуванням сучасних завдань програми протидії епідемії ВІЛ/СНІД, міжнародних рекомендацій щодо збору ключових показників поступово оновлено інструментарій для проведення опитування (анкету). Задля отримання більш якісних соціологічних даних у 2017 р. опитування здійснено методом особистих інтерв’ю «віч-на-віч» на відміну від попередніх, коли застосовувався переважно метод самозаповнення анкет.

Біоповедінкове дослідження проводилось в рамках проекту Управління ООН з наркотиків та злочинності «Посилення ефективності заходів правоохоронних органів, пенітенціарної та наркологічної служби у відповідь на епідемію ВІЛ» (HIV-PLEDGE), що фінансується USAID, 2017 р.

Мета дослідження: здійснити моніторинг рівня поінформованості щодо ВІЛ/СНІДу та поширеності ризикованих щодо інфікування ВІЛ поведінкових практик засуджених, визначити поширеність ВІЛ у порівнянні з даними 2009 р., 2011 р. та 2013 р.

Методи дослідження:

  1. Опитування засуджених методом «віч-на-віч». Всього було опитано 1000 засудженого у 25 установах виконання покарань (УВП) різного типу: виправних колоніях для чоловіків та жінок, а також виховних колоніях.
  2. Тестування засуджених на ВІЛ за допомогою швидких тестів (1000 осіб).

Дослідження проведено Аналітичним центром «Соціоконсалтинг» (соціологічний компонент) спільно із співробітниками Державної пенітенціарної служби України (консультування та тестування засуджених).