Дане дослідження мало на меті оцінити задоволеність хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) комплексом пацієнт-орієнтованих послуг, які вони отримали завдяки проекту Challenge TB, вплив отриманих послуг на прихильність пацієнтів до лікування, а також вплив проекту на залучений до нього персонал.

Проект «Виклик туберкульозу» (Challenge TB) реалізовувався PATH в тісній співпраці з міжнародною організацією боротьби з туберкульозом KNCV TuberculosisFoundation, Міністерством охорони здоров’я України та ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України”. Він був орієнтований на покращення ефективності лікування хворих на МРТБ, зниження показників смертності та відривів від лікування шляхом надання соціально-психологічної допомоги пацієнтам на амбулаторному етапі лікування для вирішення проблем, які перешкоджають їм активно лікуватися, та створення необхідних умов для завершення лікування.

У ході дослідження було використано квазі-експериментальний дизайн, тобто порівняння думок і відповідей основної та контрольної груп респондентів.

Основна група – пацієнти з діагнозом МРТБ, які отримували медичні та соціальні послуги у рамках проекту Challenge TB, у Київській, Львівській та Миколаївській областях. Всього 203 респонденти.

Контрольна група – пацієнти з діагнозом МРТБ, які не є клієнтами проекту Challenge TB, у Кіровоградській, Херсонській, Дніпропетровській та Харківській областях. Всього 201 респондент.

Метод опитування пацієнтів – стандартизоване інтерв’ю віч-на-віч.

У якості додаткового методу збору даних використовувалося опитування персоналу, залученого до надання медичних і соціальних послуг у межах проекту Challenge TB, а саме: лікарів протитуберкульозних диспансерів, лікарень, кабінетів і центрів ПМСД та соціальних працівниів БО «100 відсотків життя», ВБО «Ініціатива заради життя», ММБФ «Вихід» і патронажних сестер Товариства Червоного Хреста України. Всього було проведено 60 інтерв’ю, по 20 інтерв’ю в кожному із трьох регіонів проекту.

Метод опитування експертів – структуровані інтерв’ю віч-на-віч або самозаповнення анкети у присутності інтерв’юера (на вибір респондента).

Інші дослідження

Оцінка впливу проєкту «Покращення прихильності ВІЛ-позитивних жінок і жінок із груп ризику до лікування ВІЛ шляхом комплексної екстреної підтримки та догляду під час гуманітарної кризи в Україні»
2023

Оцінка впливу проєкту «Покращення прихильності ВІЛ-позитивних жінок і жінок із груп ризику до лікування ВІЛ шляхом комплексної екстреної підтримки та догляду під час гуманітарної кризи в Україні»

Замовник: МБФ "Українська фундація громадського здоров'я"