У 2013 році в Україні у партнерстві ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та Аналітичного центру «Соціоконсалтинг» було реалізоване повторне дослідження за міжнародною методикою «Індекс стигми ЛЖВ». Воно було покликане зібрати систематизовані, документовані дані про поширеність та прояви стигми і дискримінації на основі уніфікованого опитувальника на противагу поширеній практиці документування та використання для адвокації окремих випадків проявів стигматизації і дискримінації, порушень прав людини. Його реалізація мала на меті створити на національному рівні масив достовірних даних, провести аналіз динаміки у порівнянні з аналогічним дослідженням, проведеним у 2010 р.

Методи дослідження:

  • Стандартизовані інтерв’ю з ЛЖВ за опитувальником, який використовувався у 2010 році. Всього було опитано 1500 респондентів.
  • Глибинні інтерв’ю за методом «життєві історії» з ЛЖВ, які в ході кількісного компоненту опитування повідомили про випадки стигми і дискримінації в різних сферах життя. Всього було проведено 58 інтерв’ю за гайдом, ідентичним тому, що використовувався у 2010 році.