В рамках проекту було розроблено методологію Всеукраїнського моніторингу наявних соціальних послуг для ЛЖВ, що ґрунтується на регулярному і системному збиранні даних для розрахунку показників доступності та відповідності основних видів соціальних послуг потребам уразливих до ВІЛ-інфекції сімей з дітьми. Було проведено відповідну оцінку за цими показниками, а також з’ясовано ключові тенденції в системі ВІЛ-сервісу, орієнтованого саме на уразливі до ВІЛ-інфекції сім’ї з дітьми.

Методи дослідження:

  • Стандартизовані інтерв’ю з батьками/опікунами, які виховують дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, у форматі бесіди віч-на-віч. Усього опитано 800 респондентів в АР Крим, м. Києві та 18 областях України.
  • Гнучкі інтерв’ю з працівниками мережі центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, центрів денного перебування для дітей з сімей, яких заторкнула епідемія ВІЛ/СНІД, НУО, які надають соціальні послуги ВІЛ-позитивним дітям, регіональних центрів СНІД. Усього проведено 50 інтерв’ю.
  • Поштове опитування керівників регіональних (усіх обласних, АР Крим і міських у мм. Києві, Севастополі) центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Усього 27 заповнених анкет.