Дане дослідження було проведено в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», який є частиною програми німецької громадської організації Child Fund Deutschlande «Сприяння розвитку міжсекторального партнерства з метою захисту інтересів дітей: залучення ВПО активних учасників процесу».
Даний проект реалізовувався Фондом Східна Європа в 2016-2019 рр. Одним із його компонентів проекту стало навчання основам соціального підприємництва зацікавлених осіб. Навчання проходило у мм. Сєверодонецьку та Краматорську впродовж 2017 – 2018 років у форматі тренінгів (кілька модулів).
Аналіз даного навчального компоненту і оцінка його ефективності стали завданнями дослідження АЦ «Соціоконсалтинг».
Методологія: оцінка базувалася на зборі та аналізі думок учасників навчання про програми тренінгів, роботу тренерів, інформації про практичні кроки, зроблені учасниками після завершення навчального курсу.
Залежно від термінів проходження тренінгів їх учасники були розділені на дві основні групи. Для кожної з них були конкретизовані завдання дослідження. До першої групи увійшли респонденти, які тільки закінчили навчальні модулі. Опитуючи їх, ми збирали інформацію про задоволеність навчанням, мотивації для створення власного соціального підприємства, їх основних враження і побажання для подальшої реалізації проекту. Друга цільова аудиторія складалася з учасників тренінгів, які завершили навчання мінімум півроку тому. Таким чином, нам вдалося проаналізувати не тільки задоволеність навчальними модулями, а й перші практичні результати проекту.
Основним методом збору емпіричних даних стали напівструктуровані телефонні інтерв’ю. За їх результатами підготовлено висновки про проміжні та кінцеві результати навчального компонента, зроблений прогноз про його можливий вплив на учасників тренінгів, розроблені рекомендації для підвищення ефективності навчання для потенційних соціальних підприємців.