Дане дослідження було орієнтоване на аналіз гендерно-сенситивних підходів у сфері ВІЛ-сервісу для жінок-СІН та їхніх сексуальних партнерів, потреб зазначених цільових груп, а також особливостей ставлення співробітників(ць) НУО до гендерних аспектів профілактичної роботи з СІН у проектах профілактики ВІЛ та зменшення шкоди.
Фактично дослідження стало підготовчим етапом до розробки та впровадження інноваційних підходів у наданні послуг із профілактики ВІЛ/ІПСШ серед жінок-СІН та їхніх сексуальних партнерів (пілотних проектів). Ця діяльність була реалізована в рамках проекту «Розвиток потенціалу з метою реалізації якісних гендерно-чутливих інтервенцій щодо Зменшення Шкоди в Україні», підтриманого Французькою міжнародною експертизою 5% ініціативою (Expertise France 5% Initiative).
Методи збору даних:
- Кабінетне дослідження з використанням міжнародних та українських публікацій, досліджень.
- Структуровані інтерв’ю з використанням психологічних методик із жінками-СІН і чоловіками – їхніми сексуальними партнерами (300 інтерв’ю).
- Гнучкі інтерв’ю із соціальними працівниками(цями) та аутріч-працівниками(цями), координаторами(ками)/керівниками(цями) НУО (30 інтерв’ю).