2 квітня 2024 року в національному інформагентстві «Укрінформ» відбулася презентація за результатами проєкту «Дієвість політики підтримки економічної активності внутрішньо переміщених жінок як складової раннього відновлення України». Цей проєкт реалізується АЦ «Соціоконсалтинг» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.
Спікерками заходу стали представниці АЦ «Соціоконсалтинг»: його директорка Ірина Демченко, а також керівниця відділу моніторингу і оцінки соціальних проєктів Наталія Булига та аналітикиня Ірина Терюханова.
До участі у презентації долучилися представники державних структур, міжнародних організацій та вітчизняних неурядових організацій, які працюють у царині підтримки економічної активності та допомоги ВПО, а саме: Міністерства економіки, управлінь соціального захисту населення, центрів зайнятості, громадських рад ВПО, представництва міжнародної гуманітарної організації CARE International, ВБО «Конвікиус Україна», БФ «Право на захист» та ін.
Під час заходу були оприлюднені результати соціологічного дослідження, проведеного АЦ «Соціоконсалтинг» щодо викликів у сфері реалізації економічної активності жінок-ВПО, дієвості заходів на підтримку такої активності, які впроваджуються органами влади і неурядовими організаціями, а також запропоновані можливі шляхи вдосконалення політики підтримки економічної активності жінок-ВПО.
У ході дослідження аналізувався досвід пошуку роботи на новому місці проживання, проблеми та перешкоди, з якими стикаються на ринку праці три групи жінок-ВПО: непрацюючі жінки, наймані працівниці та жінки-підприємиці. Загалом було опитано із використанням методу особистих інтерв’ю 500 жінок-ВПО віком 18-59 років, проведено 2 фокус-групи із жінками-ВПО та 25 глибинних інтерв’ю з експертами та жінками, які мають досвід участі у програмах підтримки економічної активності.
Детальніше про результати дослідження – у нашій публікації