Дослідження було проведене в рамках проєкту «Підтримка здоров’я жінок репродуктивного віку та вагітних жінок під час збройного конфлікту в Україні», який був реалізований БО «Благодійний фонд допомоги хворим імені Святого цілителя Пантелеймона» за фінансової підтримки ЮНІСЕФ.

Дослідження мало на меті оцінити доступність для жінок послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ), включаючи консультування щодо планування сім’ї, діагностику та лікування гінекологічних захворювань, профілактику ІПСШ та ВІЛ, підтримку здоров’я під час вагітності, в т. ч. діагностику та лікування анемії, а також сприяння подоланню наслідків сексуального насильства в умовах повномасштабної війни в Україні. Воно стало першим в Україні дослідженням відповідної тематики, реалізованим після початку війни.

Дане дослідження базувалося на методиці KAP survey (Knowledge, Attitude and Practices – опитування щодо знань, ставлення та поведінки). Воно включало блоки запитань щодо знань і переконань жінок у сфері збереження репродуктивного здоров’я, а також реальних моделей поведінки в цій сфері. Особлива увага приділялася визначенню перешкод, які можуть заважати жінкам отримувати необхідні послуги.

Дослідження проводилося у м. Полтава та охоплювало жінок репродуктивного віку (18-49 років), включаючи:

  • місцевих мешканок;
  • внутрішньо-переміщених осіб;
  • вагітних жінок.

Основним методом збору даних стало опитування жінок репродуктивного віку, які мешкають у м. Полтава, що проводилося у форматі індивідуальних стандартизованих інтерв’ю face-to-face. Загальний обсяг вибіркової сукупності – 1000 респонденток, включаючи 348 місцевих мешканок, 347 жінок-ВПО та 305 вагітних жінок.

Дизайн вибірки для кожної із цільових груп дослідження розроблявся окремо із врахуванням їх специфіки. Зокрема для опитування жінок репродуктивного віку з числа місцевих мешканок застосовувалася ймовірнісна пропорційна стратифікована вибірка, а для опитування жінок-ВПО та вагітних жінок – імовірнісна вибірка за часом та простором (TLS – time-location sampling).

Також було проведено 10 глибинних інтерв’ю з експертами – лікарями-гінекологами, які ведуть амбулаторний прийом пацієнток у комунальних медичних закладах м. Полтави. Опитані лікарі представляють усі комунальні заклади охорони здоров’я, які надають гінекологічні послуги у м. Полтава.

Інші дослідження

Оцінка впливу проєкту «Покращення прихильності ВІЛ-позитивних жінок і жінок із груп ризику до лікування ВІЛ шляхом комплексної екстреної підтримки та догляду під час гуманітарної кризи в Україні»
2023

Оцінка впливу проєкту «Покращення прихильності ВІЛ-позитивних жінок і жінок із груп ризику до лікування ВІЛ шляхом комплексної екстреної підтримки та догляду під час гуманітарної кризи в Україні»

Замовник: МБФ "Українська фундація громадського здоров'я"