• Автори: І. Демченко, Н. Булига, Н. Пивоварова, О. Артюх, М. Яремчук, Н. Дорофєєва, Н. Ісаєва
  • Рік публікації: 2018 - 2019
  • Кількість сторінок: 40 c.

Дане комплексне дослідження було проведено в партнерстві з БО «Легалайф-Україна» і направлено на вивчення факторів, що сприяють і перешкоджають декриміналізації секс-працівників в Україні. На підставі зібраних якісних і кількісних соціологічних даних проаналізовано ставлення і готовність населення, надавачів та отримувачів секс-послуг до процесів декриміналізації, включаючи готовність секс-працівників офіційно реєструвати свою діяльність і сплачувати податки.

Методологія дослідження базується на використанні декількох методів збору емпіричної інформації і її подальшого аналізу:

1) Структуровані інтерв’ю методом «віч-на-віч» з населенням. Вибірка – національна, багатоступенева, стратифікована, з використанням квотного методу відбору респондентів на останньому етапі. Дотримання квоти здійснювалося за двома параметрами: стать і вік. Вибірка репрезентативна для генеральної сукупності.

Генеральна сукупність: населення всіх типів міст України, а також сільської місцевості у віці від 18 до 60 років. Всього опитано 800 респондентів.

2) Структуровані інтерв’ю методом «віч-на-віч» з секс-працівниками. Вибірка – національна, представницька. Опитування секс-працівників охоплює такі міста, як: Кривий Ріг, Вінниця, Миколаїв, Житомир, Маріуполь, Черкаси, Золотоноша, Харків, Львів, Червоноград, Полтава, Київ. Всього опитано 200 респондентів даної цільової групи, які мали досвід надання секс-послуг протягом останніх 12 місяців.

3) Онлайн-опитування клієнтів – користувачів секс-послугами.

Набір потенційних респондентів здійснювався через онлайн-панель InMind, яка налічує понад 30000 учасників. Після скринінгового відбору учасниками онлайн-опитування стали 100 респондентів у віці 18-60 років, які користувалися секс-послугами за винагороду протягом останніх 3-х років.

4) Глибинні інтерв’ю з експертами:

  • співробітники правозахисних НУО;
  • медичні працівники (лікарі-спеціалісти: дерматовенеролог, гінеколог, інфекціоніст);
  • співробітники поліції (діючі та ті, хто вийшов на пенсію не більше 3-х років тому);
  • адміністратори секс-працівників («матусі», сутенери).

Опитування експертів проводилося в містах: Київ, Біла Церква, Полтава, Миколаїв, Львів. Всього опитано 20 експертів.

Результати дослідження є доказовою базою і можуть використовуватися при адвокаційних заходах, спрямованих на декриміналізацію секс-роботи в Україні, протидію стигмі та дискримінації секс-працівників, поліпшення їх доступу до соціальних і медичних послуг.