Нашу дослідницьку ініціативу підтримано!

Ми розпочали новий дослідницький проєкт «Ефективність політики підтримки економічної активності внутрішньо переміщених жінок як складова раннього відновлення України»

Тему дослідження обрано не випадково. Усі співробітниці АЦ «Соціоконсалтинг» мають досвід внутрішнього переміщення через війну. Ми добре знаємо, що таке опинитися у незнайомому місті з родиною без свого житла, суттєвих заощаджень, роботи, інших джерел існування. На жаль, у такій ситуації, за оцінками експертів, зараз знаходяться понад два мільйони українських жінок. Для більшості з них вкрай важливо знайти оплачувану роботу або відновити свій бізнес. Проте це дуже складне завдання.

Це розуміє державна влада й впроваджує заходи з підтримки економічної активності жінок із числа ВПО. Задля допомоги таким жінкам працює чимало проєктів неурядових організацій. Наскільки вони дієві? Наскільки вони відповідають потребам жінок? А що потрібно змінити у цих ініціативах і заходах, аби зробити їх більш корисними і результативними? На ці та інші важливі питання ми зможемо відповісти за результатами нашого нового дослідження.

Впродовж серпня 2023 р. – лютого 2024 р. АЦ «Соціоконсалтинг» проаналізує актуальні програми і заходи, впроваджені органами державної влади і неурядовими організаціями, проведе фокус-групи і структуровані інтерв’ю з жінками із числа ВПО, гнучкі інтерв’ю з експертами, роботодавцями, випускницями навчальних програм і проєктів, спрямованих на розвиток їх економічної активності тощо.

Результати дослідження ми представимо та обговоримо з усіма зацікавленими сторонами не пізніше лютого 2024 року. Впродовж роботи над проєктом плануємо ділитися його цікавими проміжними результатами.

Ми відкриті до нових партнерств і розглянемо усі пропозиції щодо співпраці в рамках цього дослідження!

 

Ця публікація створена ГО «Аналітичний центр «Соціоконсалтинг» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.