Національне опитування розкрило проблеми соціальної інтеграції внутрішньо-переміщених українців на новому місці.

Учасникам дослідження запропонували оцінити 20 сфер життя та їх складові, починаючи від матеріального становища і закінчуючи доступністю дозвілля. Опитування показало, що в першу чергу переселенці стурбовані незадовільним матеріальним становищем – ця проблема непокоїть 91% респондентів.

Наступне місце у рейтингу проблем переселенців посіла висока вартість оренди житла та комунальних послуг – на неї поскаржилися 77% респондентів, а 66% вбачають проблему в доступності житла.

На третьому місці – проблеми освітнього характеру. Щоправда, на них скаржилися ті переселенці, які мають дітей. Найбільше нарікань – на доступність дошкільної освіти. Зокрема 44% ВПО, які намагалися влаштувати дитину у садочок, зіткнулися із браком місць. Значно краща ситуація з доступністю шкільної освіти: 77% опитаних, чиї діти навчаються у новій школі, не стикалися із жодними проблемами при пошуку цієї школи.

Відчуттям безпеки на новому місці проживання занепокоєні 68% респондентів. Страх обстрілів чи ракетних атак, загрозу застосування зброї масового ураження тощо мають 71% опитаних. Про побоювання втратити дах над головою повідомили 80% респондентів, браку грошей на їжу для себе та дітей – 64%.

На рівні з безпекою опинилася проблема доступності роботи за новим місцем проживання. Труднощі працевлаштування відчувають на собі 68% учасників опитування. Оплачувану роботу мають менше половини – 46% опитаних, більшість з них (71%) не задоволені розміром її оплати.

Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитися у розділі нашого сайту «Публікації».