3 квітня 2024 р. директорка АЦ «Соціоконсалтинг», канд. екон. наук Ірина Демченко взяла участь у Нараді з питань працевлаштування та професійного навчання ВПО під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Верещук І.А.
У своєму виступі Ірина Демченко представила ключові результати національного дослідження щодо викликів у сфері реалізації економічної активності жінок-ВПО, дієвості заходів на підтримку такої активності, які впроваджуються органами влади і неурядовими організаціями. Зокрема, було наголошено на браку системної інформації про існуючі програми і заходи зі сприяння працевлаштуванню та започаткуванню власного бізнесу, які могли б бути у нагоді жінкам-ВПО, про їх низьку обізнаність щодо цих заходів, важливість організації супервізії для осіб, які отримують державні гранти для власного бізнесу тощо.
Основні пропозиції АЦ «Соціоконсалтинг», які були підтримані керівником Державного центру зайнятості Юлією Жовтяк, стосувались:
– покращення консультування незайнятих осіб із числа ВПО про існуючі можливості для навчання, перекваліфікації, самозайнятості та заснування власного бізнесу;
– створення окремої сторінки на сайті ДЦЗ про чинні програми і заходи з підтримки економічної активності ВПО й зокрема жінок із числа ВПО, регулярного оновлення цієї інформації;
– відпрацювання механізму дієвої взаємодії між департаментами/ управліннями соціального розвитку та ветеранської політики, соціального захисту та центрами зайнятості на регіональному та місцевому рівнях у наданні послуг ВПО.