30 січня 2024 року в національному інформагентстві «Укрінформ» відбулася презентація за результатами проєкту «Моніторинг соціальної інтеграції ВПО у приймаючі громади: розробка методики, її апробація та імплементація». Цей проєкт реалізується АЦ «Соціоконсалтинг» у межах проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Європейського Союзу.

Спікерками заходу стали представниці АЦ «Соціоконсалтинг»: його директорка Ірина Демченко, а також керівниця відділу моніторингу і оцінки соціальних проєктів Наталія Булига та керівниця відділу вивчення громадської думки Оксана Артюх.

До участі у презентації долучилися представники державних структур, міжнародних організацій та вітчизняних неурядових організацій, які працюють у царині допомоги ВПО, а саме: Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, управлінь соціального захисту населення, громадських рад ВПО, УВКБ ООН, Фонду Східна Європа, Данської ради у справах біженців, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» тощо.

У ході заходу обговорювалися особливості розробленої в рамках проєкту методики моніторингу соціальної інтеграції ВПО та можливості, які вона забезпечує для органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій та інших стейкхолдерів, які зацікавлені у отриманні об’єктивної інформації щодо актуальних проблем ВПО.

Також предметом обговорення стали ключові результати національного опитування 800 ВПО, проведеного в рамках проєкту із використанням цієї методики. Згідно результатів дослідження, ключовими проблемами, з якими стикаються українські переселенці, є незадовільне матеріальне становище їхніх родин, висока вартість оренди житла та комунальних послуг, пошук гідно оплачуваної роботи, безпекові ризики, а також доступність/якість базових послуг (освіта, медицина).

 

Переглянути відеозапис заходу можна тут